ODŻYWIANIE

• Właściwe odżywianie

w wieku przedszkolnym jest czynnikiem warunkującym ich optymalny rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny.

Nieprawidłowe żywienie powoduje zaburzenia procesów wzrastania i biologicznych procesów życiowych.

• Dlatego odpowiednie odżywianie i kulinarne smaki Twojego dziecka są dla nas bardzo ważne.

Jednym z zadań przedszkola jest zapewnienie dzieciom odpowiednich posiłków dostarczających niezbędnych składników odżywczych oraz wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych na całe życie. Stawiamy przede wszystkim na jakość. Produkty kupujemy od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Nasza kuchnia umożliwia codzienne przygotowywanie posiłków na miejscu, w przedszkolnej kuchni.

• Większość posiłków przygotowujemy przy użyciu pieca konwekcyjnego, co oznacza, że potrawy są przygotowywane bez tłuszczu i soli, zaś efekt jest ten samo co podczas gotowania na parze, duszenia czy smażenia.

Produkty zachowują wszystkie właściwości odżywcze, co podnosi sprawność pracy mózgu i wzmacnia koncentrację. Nie używamy półproduktów, rafinowanej soli, konserwantów, wzmacniaczy smaków.  Nasze dania zawierają odpowiednią kaloryczność oraz niezbędne składniki pokarmowe i mineralne.

• Sztućce

Bardzo ważne jest dla nas spożywanie posiłków w pogodnym i spokojnym nastroju kształtując kulturalne nawyki przy pomocy łyżki, noża i widelca.

• Jadłospis

Posiłki przygotowywane są codziennie, zgodnie z ustalonym jadłospisem, który spełnia wszystkie wartości odżywcze spożywanych przez dzieci dań.

• Diety Specjalne

W razie potrzeby przygotowujemy także indywidualne diety bezmleczne, bezglutenowe, wegańskie, wegetariańskie.