Przedszkole Białołęka

Słodka

Przedszkole mieści się w ustronnej

i zacisznej lokalizacji na Zielonej Białołęce

Latem słychać u nas świerszcze a czasem odwiedzają nas nawet bażanty z pobliskich okolic. Budynek przedszkola to ponad 700 m przestrzeni zaprojektowany z myślą o dzieciach. Nasze salę są przestronne, mieszczą się w nich różnorodne kąciki zabaw, które sprzyjają rozbudzaniu ciekawości poznawczej dzieci. W każdej sali znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb dzieci. Nasze przedszkole posiada własny, duży plac zabaw z certyfikowanymi zabawkami. Korzystamy również z pobliskiego publicznego placu zabaw Bociani Zakątek. Dla wygody Rodziców parking przed przedszkolem umożliwi szybkie odebranie dzieci z przedszkola.

Posiłki komponowane są z dbałością o zbilansowaną dietę dla dzieci w wieku 3-6 lat według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Przygotowywane są z wysokiej jakości produktów, bez dodatku wzmacniaczy smaku, z ograniczeniem zużycia soli, cukru oraz tłuszczu dzięki wykorzystaniu technik kulinarnych w piecu konwekcyjno – parowym. Dzieci mają możliwość wypróbowania dań z całego świata w ramach organizowanych kulinarnych dni tematycznych. Dodatkowo ograniczamy spożywanie mięsa na korzyść warzyw, owoców i strączków i proponujemy jeden dzień w tygodniu z kuchnią wegetariańską.

Chcemy, aby każdy dzień

był dla dzieci niezapomnianą przygodą

dlatego wyróżniają nas kreatywne zajęcia dydaktyczne, dni specjalne oraz ciekawe zajęcia dodatkowe. Zależy nam, aby zapewnić dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju, odkryć ich pasje oraz predyspozycje. Każde dziecko jest dla nas wyjątkowe. Przekazujemy dzieciom wartość pomagania innym, dlatego nasze przedszkolaki regularnie biorą udział w akcjach charytatywnych.

Pani dyrektor dba aby na terenie przedszkola regularnie odbywały się wydarzenia zewnętrzne i wewnętrzne takie jak koncerty muzyczne, teatrzyki, spotkania z ciekawymi osobami, kluby zainteresowań oraz dni specjalne.

We współpracy z Radą Rodziców organizowane są różnorodne atrakcje dla dzieci. Każdego dnia Dzieci korzystają z zabaw na świeżym powietrzu zarówno na placu zabaw lub podczas spacerów w najbliższej okolicy.

PROGRAM NAUCZANIA

Kadra dokłada starań

aby zajęcia edukacyjne były interesujące

stymulowały prawidłowy rozwój dziecka a także rozbudzały ciekawość poznawczą dzieci. Różnorodne ciekawie zorganizowane kąciki zabaw zachęcają dzieci do wspólnej zabawy i pracy. W zakresie czytania i pisania nasze przedszkole korzysta z metody glottodydaktyki. Nasze własne programy wewnętrzne takie jak Mały Europejczyk poznaje świat, Eko kulturalne przedszkole oraz własny program wakacyjny – Tropiciele Przygód pozwalają na wszechstronny rozwój dzieci. Nasze przedszkole uczy dzieci zamiłowania do czytelnictwa poprzez regularny kontakt z książką oraz czytanie dzieciom na głos. Nasze przedszkolaki posiadają nawet własną słodką bibliotekę, z której mogą wypożyczać książki do domu.

ATMOSFERA

Nasze przedszkole to miejsce

pełne ciepła, serdeczności
i empatii

Szanujemy potrzeby dużych i małych, dlatego nasze przedszkole co roku przyciąga swoją ofertą kolejne roczniki zadowolonych dzieci. Zależy nam, aby dzieci czuły się u nas pewnie i bezpiecznie. Nasze przedszkole dba o podmiotowość dzieci oraz o pozytywne relacje dzieci. Zależy nam, na bliskiej współpracy z rodzicami, dlatego zapraszamy ich na regularne dni otwarte. Bliska nam jest Pozytywna Dyscyplina, a także pedagogika Jasper Juula. Popołudnie w przedszkolu przeznaczone jest na inspirujące zajęcia dodatkowe takie jak zumba, judo, taniec, gimnastyka czy dodatkowy język obcy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą placówką

Przyjmujemy dzieci powyżej 2,5 lat w miarę dostępności wolnych miejsc.

Przedszkole czynne jest przez cały rok kalendarzowy w godzinach 7:00 do 17:30.

Przedszkole Europejskie III – Białołęka
ul. Słodka 2