Przedszkole Europejskie 2 - Wawer

 • LOKALIZACJA

  Nasze Przedszkole mieści się w centrum Miasteczka Wawer

  Budynek przedszkola to ponad 1000 metrów kwadratowych. Charakteryzują nas duże, przestronne, 70 metrowe sale wyposażone w wysokiej jakości pomoce dydaktyczne i zabawki dostosowane do wieku dzieci. W każdej sali dzieci mają do dyspozycji łazienkę z oddzielnymi kabinami oraz prysznicem. Przedszkole posiada własny 300 metrowy plac zabaw wyposażony w certyfikowane zabawki. Korzystamy również z możliwości spacerów po pobliskim lesie. Do dyspozycji rodziców jest bezpłatny parking na terenie Miasteczka Wawer.

 • WYŻYWIENIE

  Dzięki zdrowej i urozmaiconej diecie dzieci próbują nowych smaków

  Posiłki komponowane są z dbałością o zbilansowaną dietę dla dzieci w wieku 3-6 lat według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Przygotowywane są z wysokiej jakości produktów, bez dodatku wzmacniaczy smaku, z ograniczeniem zużycia soli, cukru oraz tłuszczu dzięki wykorzystaniu technik kulinarnych w piecu konwekcyjno – parowym. Dzieci mają możliwość wypróbowania dań z całego świata w ramach organizowanych kulinarnych dni tematycznych. Dodatkowo ograniczamy spożywanie mięsa na korzyść warzyw, owoców i strączków i proponujemy jeden dzień w tygodniu z kuchnią wegetariańską.

  Nasza kuchnia w Przedszkolu Europejskim przy ulicy Bysławskiej pod brandem Sanus Manducans przygotowuje posiłki dla całej sieci Przedszkoli Europejskich uwzględniając indywidualne potrzeby dzieci w przypadku alergii pokarmowych, nietolerancji, specjalnych wymagań żywieniowych.

 • NASZA KADRA I EDUKACJA

  Nasza kadra to przede wszystkim kreatywne osoby

  których pasją jest praca z dziećmi. Dbają o wszechstronny rozwój dziecka dostosowując zajęcia do ich możliwości. Zajęcia dydaktyczne oparte o podstawę programową MEN doskonale rozwijają, uczą i wspierają zainteresowania dzieci. Nauczycieli w ich pracy oraz rodziców wspierają specjaliści tacy jak Pedagog i Logopeda. Przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym „Mały Europejczyk poznaje świat” dzięki któremu poznają kulturę, tradycję i historię wybranych państw z całego świata.

  Przedszkole angażuje się w różne akcje charytatywne takie jak np. zbiórka karmy dla schroniska a na terenie przedszkola prowadzony jest zbiór baterii i plastikowych korków.
 • Skontaktuj się z Nami!

  Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

  Przedszkole Europejskie 2 – Wawer
  ul. Bysławska 84
  04-994 Warszawa
  Telefon: +48 513 141 665
  Telefon: +22 213 06 27
  byslawska@przedszkole-europejskie.pl

 • Galeria