Przedszkole Wawer

Nasze Przedszkole mieści się

w centrum Miasteczka Wawer

Budynek przedszkola to ponad 1000 metrów kwadratowych. Charakteryzują nas duże, przestronne, 70 metrowe sale wyposażone w wysokiej jakości pomoce dydaktyczne i zabawki dostosowane do wieku dzieci. W każdej sali dzieci mają do dyspozycji łazienkę z oddzielnymi kabinami oraz prysznicem. Przedszkole posiada własny 300 metrowy plac zabaw wyposażony w certyfikowane zabawki. Korzystamy również z możliwości spacerów po pobliskim lesie. Do dyspozycji rodziców jest bezpłatny parking obok sklepu Carrefour.

Posiłki komponowane są z dbałością o zbilansowaną dietę dla dzieci w wieku 3-6 lat według wytycznych Instytutu Żywności i Żywienia. Przygotowywane są z wysokiej jakości produktów, bez dodatku wzmacniaczy smaku, z ograniczeniem zużycia soli, cukru oraz tłuszczu dzięki wykorzystaniu technik kulinarnych w piecu konwekcyjno – parowym. Dzieci mają możliwość wypróbowania dań z całego świata w ramach organizowanych kulinarnych dni tematycznych. Dodatkowo ograniczamy spożywanie mięsa na korzyść warzyw, owoców i strączków i proponujemy jeden dzień w tygodniu z kuchnią wegetariańską.

NASZA KADRA I EDUKACJA

Nasza kadra to przede wszystkim

kreatywne osoby

których pasją jest praca z dziećmi. Dbają o wszechstronny rozwój dziecka dostosowując zajęcia do ich możliwości. Zajęcia dydaktyczne oparte o podstawę programową MEN doskonale rozwijają, uczą i wspierają zainteresowania dzieci. Nauczycieli w ich pracy oraz rodziców wspierają specjaliści tacy jak Pedagog i Logopeda. Przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym „Mały Europejczyk poznaje świat” dzięki któremu poznają kulturę, tradycję i historię wybranych państw z całego świata.

Przedszkole angażuje się w różne akcje charytatywne takie jak np. zbiórka karmy dla schroniska a na terenie przedszkola prowadzony jest zbiór baterii i plastikowych korków.

Skontaktuj się z Nami!

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Przedszkole czynne jest przez cały rok kalendarzowy w godzinach 7:00 do 17:00.

Przedszkole Europejskie II – Wawer
ul. Bysławska 84